Gen TFAP2B a redukcja masy ciała

11 paź 2016

Gen TFAP2B, wskazuje optymalny dla każdego z Nas bilans głównych składników odżywczych, a także informuje o możliwości istnienia zaburzeń w wytwarzaniu przez Nasz organizm szeregu ważnych czynników wpływających na zachowanie prawidłowej masy ciała.

Badanie genetyczne genu TFAP2B umożliwia oznaczenie jednego z trzech wariantów genetycznych. Od tego jaki wariant genetyczny posiadamy zależy efektywność procesu odchudzania. Osoby z niekorzystnym wariantem genu TFAP2B najlepszą skuteczność odchudzania uzyskują na dietach z niższą zawartością tłuszczu i większą zawartością węglowodanów, głównie złożonych. Proces odchudzania u osób posiadających korzystny wariant genu TFAP2B przebiega efektywnie na diecie z wyższą zawartością dobrego tłuszczu i zmniejszoną ilością dostarczanych węglowodanów.

Zastosowanie efektywnej diety odchudzającej (redukcyjnej), która umożliwi obniżenie masy ciała zależy głównie od kaloryczności i bilansu składników odżywczych co z kolei zależne jest od posiadanego przez Nas wariantu genetycznego genu TFAP2B.

Badanie tego genu możesz zrobić tutaj: http://vitagenum.pl/badania/otylosc_41.