MÓWIĄ O NAS

W kontekście "Tłustego czwartku" wywiad dr Tomasza Czerneckiego w Superstacjii. Rozmowa o predyspozycjach genetycznych do otyłości i prawidłowym odżywianiu się.

[ Zobacz więcej ]

Wywiad z prezesem VITAGENUM, dr. Adamem Kuzdralińskim, który w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 opowiadał o roli jaką w naszym życiu odgrywają geny.

[ Zobacz więcej ]

28 lutego 1953 James D. Watson i Frances H.C. Crick ogłosili, że odkryli DNA. W kwietniu 1953 na łamach "Nature" ukazał się ich historyczny, opisujący strukturę DNA - podwójną helisę.

[ Zobacz więcej ]
Jaka jest kondycja polskich mężczyzn? Czego można dowiedzieć się z badań genetycznych? - Można stwierdzić, jaki mamy typ odporności - powiedział w "Dzień Dobry TVN" analityk genetyczny dr inż. Adam Kuzdraliński. - 50 procent tego jacy jesteśmy to geny. [ Zobacz więcej ]
O tym jak pobudzić "gen chudości" oraz o modnej wśród gwiazd diecie Sirtfood opowiedział w Pytanie na śniadanie dr Tomasz Czernecki. [ Zobacz więcej ]
27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Wybór tej daty związany jest z rocznicą odkrycia insuliny przez Fredericka Bantinga w 1922 roku. W Polsce aż 3 mln osób choruje na cukrzycę, a milion nawet nie jest tego świadomych! [ Zobacz więcej ]

O czynnikach decydujących o naszym samopoczuciu opowiedział w dziennik.pl dr Tomasz Czernecki.

[ Zobacz więcej ]

Zobacz, co Adam Kuzdraliński, współzałożyciel www.vitagenum.pl mówi o potencjale ukrytym w genach.

[ Zobacz więcej ]
Wyświetlone 49-56 z 70 rekordów.

Agnieszka Kaczorowska

Testy VITAGENUM dają ogromną wiedzę na temat naszego organizmu, a co za tym idzie zwiększają świadomość życia. Nie tylko pokazują jak żyć zdrowiej, ale także mogą pomóc w zapobieganiu chorobom. Test jest banalnie prosty, a baza wiedzy na swój temat ogromna.

Klaudia Halejcio

Dałam się namówić na zrobienie testu FIT ONA w VITAGENUM i jestem pod wrażeniem drobiazgowości wyników. Można się dowiedzieć o swoim organizmie mnóstwa ciekawych rzeczy, co później ma przełożenie na to, jak układamy naszą dietę, program ćwiczeń, a w konsekwencji na jakość naszego życia. Dzięki analizie genów znam swoje predyspozycje i wreszcie mogę skomponować idealnie dopasowaną do mnie dietę. Polecam!

Krzysztof Wieszczek

Uprawiam dużo sportu i chcę robić to efektywnie, a jednocześnie bezpiecznie – do tego potrzebna jest wiedza. Postanowiłem zbadać swoje geny związane z wydolnością i predyspozycjami do sportu w VITAGENUM. Pobranie próbki jest bardzo proste, zaś wyniki badania to ponad czterdzieści stron tekstu; na nich wiele ciekawych informacji, np. o tym jakie mam „genetyczne słabości”, co częściej badać i w jakie mikroelementy wzbogacać swoją dietę. Do tego konsultacja z dietetykiem jak wykorzystać nową wiedzę o sobie w codziennej diecie, czego unikać, co jadać częściej… Naprawdę przydatna sprawa.

Izabela Zwierzyńska

Testy genetyczne to bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą leczyć się konwencjonalnie. Dzięki wynikom testu poznałam lepiej swój organizm i wiem już na co mogę być narażona w wyniku nieodpowiedniej diety lub np. spożywania kofeiny. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ staram się być jak najbardziej wydajna, a przy tym świadoma jak funkcjonuje mój organizm. Wiedza, którą dostaję jest pewna, bo nie sposób dywagować nad kodem genetycznym. Dlatego mam do niej 100% zaufanie. Brakuje mi jedynie osób które mogłyby w oparciu o moje wyniki testu genetycznego pomóc mi wdrożyć najbardziej odpowiedni dla mnie styl życia, na którego składałaby się dieta, rodzaj treningu i suplementacja. Mam jednak nadzieję, że nutrigenomika zainspiruje także trenerów do poszerzania swojej wiedzy o komponenty genetycznych wyników swoich klientów. Ja na pewno zamierzam z nich skorzystać, by będąc świadomą lepiej zarządzać machiną, jaką jest mój organizm.

Małgorzata Gajewczyk

Testy genetyczne pozwalają nam poznać sposób działania danej osoby. To instrukcja obsługi, dzięki której możemy stworzyć indywidualny i optymalny schemat żywieniowy, oraz jeśli to konieczne dobrać odpowiednią suplementację. Wiemy jak przeciwdziałać chorobom oraz jak wspomagać dietą ich leczenie. Każdy powinien je zrobić.

Delfina Lechowska

Testy w Vitagenum są rewelacyjnym źródłem informacji o tym, w jakim stanie zdrowia jest nasz organizm! Polecam zarówno osobom mającym potrzebę rozpoczęcia bardziej "świadomego" życia jak i tym którzy regularnie się badają (usg, badania krwi) i pragną uzupełnić swoja wiedzę nt predyspozycji organizmu do potencjalnych chorób lub przypadłości cywilizacyjnych które mogą wystąpić dopiero po kilku lub kilkudziesięciu latach. Warto zadbać o siebie już dziś! 

Michał Radkowski

Uważam, że badania genetyczne to fantastyczna sprawa. To także jeden z największych przełomów w dziejach ludzkości i nasza największa nadzieja na przyszłość w sferze medycyny i nauk pokrewnych. 
Myślę, że już niedługo takie badania będą standardem dla ogółu społeczności w wielu krajach. Nie tylko można dzięki nim wykryć wcześnie choroby (i być może uratować życie), ale również poprawić komfort życia (zastosowanie przy doborze diety, wykrywaniu nietolerancji), czy osiągnąć sukcesy (np. w sporcie). A z pewnością to dopiero początek wykorzystania badań genetycznych!