. Badania genetyczne (DNA) Laboratorium DNA Vitagenum – Lublin

MÓWIĄ O NAS

Nasza infografika technologiczna pojawiła się po raz kolejny, tym razem na portalu poświęconym technologiom.

Zobacz więcej

Nasza infografika dotycząca genetyki została opublikowana przez portal Zdrowie Wiesz Jak. Zawiera ona krótką historię genetyki, wyjaśnienie podstawowych pojęć z tej dziedziny oraz wiele ciekawostek.

Zobacz więcej

Portal zamieścił infografikę Vitagenum, która podpowiada jakie nowoczesne technologie pozwalają nam dbać o zdrowie od stóp do głów.

Zobacz więcej

Podczas konferencji naukowej pt.,,Spring Biogerontological Meeting: Molecular targets of natural and synthetic agents for anticancer and antiaging therapy", naukowcy z Vitagenum mówili o znaczeniu nutrigenomiki w dietetyce.

Zobacz więcej

Naukowcy z Vitagenum byli prelegentami podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Dietetyki. Omawiali znaczenie nutrigenomiki w dietetyce.

Zobacz więcej

O czynnikach decydujących o naszym samopoczuciu opowiedział w dziennik.pl dr Tomasz Czernecki.

Zobacz więcej

Dr Tomasz Czernecki opowiada jak badania genetyczne pomagają w odkryciu działania swojego organizmu oraz talentów

Czytaj więcej

Zobacz, co Adam Kuzdraliński, współzałożyciel www.vitagenum.pl mówi o potencjale ukrytym w genach.

Czytaj więcej

W Pytanie na śniadanie dr Tomasz Czernecki opowiadał o tym, jak wygląda dziedziczenie genów.

Czytaj więcej

Dr Adam Kuzdraliński gościem Pytania na śniadanie opowiadał o tym jak geny wpływają na nasze predyspozycje sportowe, tego jak radzimy sobie z emocjami czy tego jak reagujemy na różne diety.

Zobacz więcej

Czym zajmuje się nowoczesna genetyka? Gościem programu był dr Adam Kuzdraliński, analityk genetyczny

Zobacz więcej

Ruch jest ważny, choć nie musisz być sportowcem​. Zdrowa dieta i zbadane geny - Dr Czernecki z Vitagenum podpowiada jak utrzymać serce w jak najlepszej kondycji.

Zobacz więcej

O tym jak geny mogą pomóc w realizacji postanowień noworoczne tłumaczy dr Tomasz Czernecki.

Zobacz więcej

Badanie genetyczne polega na analizie DNA pacjenta przy pomocy technik laboratoryjnych w celu odczytania zawartych w nim informacji. Dzięki jego wykonaniu można m.in. sprawdzić, czy w naszym materiale genetycznym obecne są zmiany predysponujące do zachorowania...

Zobacz więcej

O tym jak pobudzić "gen chudości" oraz o modnej wśród gwiazd diecie Sirtfood opowiedział w Pytanie na śniadanie dr Tomasz Czernecki.

Zobacz więcej

Wyświetlone 46-60 z 63 rekordów.

Agnieszka Kaczorowska

Testy VITAGENUM dają ogromną wiedzę na temat naszego organizmu, a co za tym idzie zwiększają świadomość życia. Nie tylko pokazują jak żyć zdrowiej, ale także mogą pomóc w zapobieganiu chorobom. Test jest banalnie prosty, a baza wiedzy na swój temat ogromna.

Klaudia Halejcio

Dałam się namówić na zrobienie testu FIT ONA w VITAGENUM i jestem pod wrażeniem drobiazgowości wyników. Można się dowiedzieć o swoim organizmie mnóstwa ciekawych rzeczy, co później ma przełożenie na to, jak układamy naszą dietę, program ćwiczeń, a w konsekwencji na jakość naszego życia. Dzięki analizie genów znam swoje predyspozycje i wreszcie mogę skomponować idealnie dopasowaną do mnie dietę. Polecam!

Krzysztof Wieszczek

Uprawiam dużo sportu i chcę robić to efektywnie, a jednocześnie bezpiecznie – do tego potrzebna jest wiedza. Postanowiłem zbadać swoje geny związane z wydolnością i predyspozycjami do sportu w VITAGENUM. Pobranie próbki jest bardzo proste, zaś wyniki badania to ponad czterdzieści stron tekstu; na nich wiele ciekawych informacji, np. o tym jakie mam „genetyczne słabości”, co częściej badać i w jakie mikroelementy wzbogacać swoją dietę. Do tego konsultacja z dietetykiem jak wykorzystać nową wiedzę o sobie w codziennej diecie, czego unikać, co jadać częściej… Naprawdę przydatna sprawa.

Izabela Zwierzyńska

Testy genetyczne to bardzo ciekawa alternatywa dla osób, które nie chcą leczyć się konwencjonalnie. Dzięki wynikom testu poznałam lepiej swój organizm i wiem już na co mogę być narażona w wyniku nieodpowiedniej diety lub np. spożywania kofeiny. To dla mnie bardzo ważne, ponieważ staram się być jak najbardziej wydajna, a przy tym świadoma jak funkcjonuje mój organizm. Wiedza, którą dostaję jest pewna, bo nie sposób dywagować nad kodem genetycznym. Dlatego mam do niej 100% zaufanie. Brakuje mi jedynie osób które mogłyby w oparciu o moje wyniki testu genetycznego pomóc mi wdrożyć najbardziej odpowiedni dla mnie styl życia, na którego składałaby się dieta, rodzaj treningu i suplementacja. Mam jednak nadzieję, że nutrigenomika zainspiruje także trenerów do poszerzania swojej wiedzy o komponenty genetycznych wyników swoich klientów. Ja na pewno zamierzam z nich skorzystać, by będąc świadomą lepiej zarządzać machiną, jaką jest mój organizm.

Małgorzata Gajewczyk

Testy genetyczne pozwalają nam poznać sposób działania danej osoby. To instrukcja obsługi, dzięki której możemy stworzyć indywidualny i optymalny schemat żywieniowy, oraz jeśli to konieczne dobrać odpowiednią suplementację. Wiemy jak przeciwdziałać chorobom oraz jak wspomagać dietą ich leczenie. Każdy powinien je zrobić.

Delfina Lechowska

Testy w Vitagenum są rewelacyjnym źródłem informacji o tym, w jakim stanie zdrowia jest nasz organizm! Polecam zarówno osobom mającym potrzebę rozpoczęcia bardziej "świadomego" życia jak i tym którzy regularnie się badają (usg, badania krwi) i pragną uzupełnić swoja wiedzę nt predyspozycji organizmu do potencjalnych chorób lub przypadłości cywilizacyjnych które mogą wystąpić dopiero po kilku lub kilkudziesięciu latach. Warto zadbać o siebie już dziś! 

Michał Radkowski

Uważam, że badania genetyczne to fantastyczna sprawa. To także jeden z największych przełomów w dziejach ludzkości i nasza największa nadzieja na przyszłość w sferze medycyny i nauk pokrewnych. 

Myślę, że już niedługo takie badania będą standardem dla ogółu społeczności w wielu krajach. Nie tylko można dzięki nim wykryć wcześnie choroby (i być może uratować życie), ale również poprawić komfort życia (zastosowanie przy doborze diety, wykrywaniu nietolerancji), czy osiągnąć sukcesy (np. w sporcie). A z pewnością to dopiero początek wykorzystania badań genetycznych!